TLUSŤOCHY NA NOVÝ ZÉLAND NEBEROU!

4. prosinec 2013 | 17.42 |

index

Myslíte si, že můžete kamkoli vyjet a je jedno, kolik vážíte? Omyl. Na Novém Zélandě teď dostane pracovní povolení jen ten, jehož BMI nepřekračuje hranici nadváhy!

Zhubnout za každou cenu
Tento problém teď řeší mladý pár z Velké Británie. Pětatřicetiletý Richie Trezise je specialista na kladení podmořských kabelů. Pracuje v Telecomu a ten jej vyslal na Nový Zéland, aby tam pro firmu dohlédl na složitou zakázku.

Jenže ouha, novozélansdký imigrační úřad mu odmítl vydat pracovní povolení, protože jeho BMI odsahovalo 42 bodů, což je hodně přes hranici normální váhy... Bohužel, jeho žena Rowan také nepatří mezi hubeňoury a pokud chce odjet za svým manželem, musí ještě hodně kilo shodit.

Manželský pár teď žije odděleně a Rowan se zoufale snaží zbavit se přebytečných kil, aby se přiblížila svému snu. Oba doufají, že Vánoce oslaví již společně.

Proč dělají takové cavyky?
Ptáte se, proč takové cavyky kvůli několika kilům (no dobře, několika desítkám kil) navíc? Obezita je totiž Novém Zélandu velkým problémem. Více než polovina dospělých a téměř třetina dětí trpí nadváhou či obezitou.

Vládní instituce se obávají zvýšení nákladů na zdravotnictví, protože čekají velký nárůst nemocí spojených s obezitou, jako jsou cukrovka či kardiovaskulární choroby. Proto se rozhodly regulovat přísun imigrantů do země.

Každý, kdo má zájem získat studijní či pracovní povolení na Novém Zélandě se musí podrobit kompletní zdavotní prohlídce, která zahrnuje i změření BMI. Kdo překročí vládou stnovený limit, má smůlu. Do země se nedostane...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře